Współpraca z „Hoffmanówką”

Nasz klub współpracuje na co dzień z Zespołem Szkół nr 5 w Tarnowie, czyli popularną „Hoffmanówką”. Kolejnym krokiem we wspólnym działaniu jest podjęcie wyzwania założenia klasy o profilu piłka nożna. W wyniku reformy oświaty, a konkretnie powrotu do ośmiu klas szkoły podstawowej, nasz klub wyraził gotowość do edukacyjnej współpracy poprzez sport. Podczas spotkania koordynatora z dyrektorem szkoły ustalono, iż w najbliższym czasie rodzice dzieci uczęszczających do klasy trzeciej zarówno ze szkoły jak i klubu otrzymają ankietę do uzupełnienia. Zostało już zrobione rozeznanie wśród dzieci, a konkretnie klubów w których trenują.

Na podstawie deklaracji dzieci, a przede wszystkim rodziców, dokonana zostanie ocena przez dyrektora szkoły Adama Wojerza czy taka klasy spełni wszelkie wymogi ministerialne i jest możliwa do powołania. Jest kilka założeń, które są na tą chwilę są brane pod uwagę:

  1. Klasa o profilu piłka nożna/siatkówka – klasa minimum 21-22 osoby (klasa KS Metal – zawodnicy, trenerzy, obiekty KS Metal i UKS Jedynka)
  2. Klasa o profilu piłka nożna/siatkówka – klasa minimum 21-22 osoby (klasa pod patronatem KS Metal, gdzie zawodnicy zachowują swoje statusy klubowe a trenują pod opieką kadry trenerskiej KS Metal oraz na obiektach)
  3. Klasa ogólna z dodatkowymi godzinami treningowymi – klasa, w której jest szansa na poszerzenie programu edukacyjnego o dodatkowe zajęcia treningowe przy zachowaniu statusu klasy ogólnej.

 

 

Nasz klub wykazał wsparcie w każdym aspekcie tworzenia klasy, które są w gestii dyrekcji szkoły.