I Międzynarodowy Rajd Metalowy

Jako, że nie samą piłką Metal żyje w dniach 3-4 września miał miejsce I Międzynarodowy Rajd Metalowy. W sobotni poranek na boisku przy Warsztatowej zjawiło się 32 amatorów jazdy na rowerze związanych ze szkółką piłkarską KS Metal. Następnie wszyscy udali się do Szczawnicy gdzie po przygotowaniu rowerów wyruszyli na trasę do Czerwonego Klasztoru. W spokojnym tempie z przerwami na podziwianie pięknych pienińskich widoków przełomu Dunajca cała grupa dotarła do urokliwego miasteczka na Słowacji. Stamtąd peleton przejechał przez most nad Dunajcem do Sromowców gdzie cała grupa zjadła obiad, a następnie wróciła do Szczawnicy.

Ze Szczawnicy uczestnicy rajdu przemieścili się do m. Maniowy gdzie miał miejsce nocleg, przed którym odbył się grill oraz jakżeby inaczej mecz piłkarski. Na miejscu rodzice jak i dzieci mieli okazje przekonać się jakimi warunkami dysponują gospodarze obiektu oraz miejscowość gdzie może odbyć się obóz piłkarski.

Drugi dzień rajdu rozpoczął się śniadaniem po którym wszyscy wyjechali na tor saneczkowy w Kluszkowcach, a następnie na zaporę w Niedzicy. Po zwiedzeniu zapory i okolic zamku wszyscy wrócili do Tarnowa.

Wyjazd na rajd był bardzo udany i młodzi piłkarze już dopytywali się kiedy będzie następny.

Serdecznie podziękowania dla trenera Piotra Kolbusza za inwencją twórczą oraz budowanie społeczeństwa-rodziny KS Metal Tarnów.

Rajd NiedzicaTrzy korony