SKRZATY I ŻAKI – raport

Liga Żaków

 

W czwartek 5 maja 2016 drużyna Żaków Metalu Tarnów wzięła udział w II Rundzie Ligii Żaków. Tym razem turniej rozgrywany był na boisku Iskry Tarnów. Oprócz Metalu, do rywalizacji przystąpiła drużyna gospodarzy i jedna drużyna Tarnowskiej Akademii Piłkarskiej.

Przy pięknej pogodzie Metalowcy rozegrali pierwszy mecz z TAPem. Był to chyba jeden z najlepszych meczów naszej drużyny. Młodzi zawodnicy na początku troszkę przygaszeni podjęli walkę i zaczęli grać na poziomie jaki są w stanie zaprezentować. Dobre, szybkie akcje, podania, indywidualne zagrania i jedyne czego zabrakło to szczęścia, gdyż nie udało się strzelić bramki. Piłkę zatrzymywał bardzo dobrze dysponowany bramkarz TAPu, albo pomagały mu poprzeczka czy słupki.

Do drugiego meczu z Iskrą młodzi Metalowcy przystąpili już nie tak skoncentrowani i dali się zepchnąć do defensywy. Pomimo tego przeprowadzili oni kilka akcji z których mogły paść bramki, ale szczęście znowu było po stronie przeciwników.

Na pewno turniej ten przyniósł nowe doświadczenia i umocnił chłopców w przekonaniu, że umieją oni grać w piłkę.
Deichmann

Sobota 7 maja był kolejnym dniem zmagań w Turnieju o Puchar Deichmanna.  Do mistrzowskiej rywalizacji przystąpiły drużyny w kategoriach U13 i U11. Dla zawodników z kategorii U9 przygotowane zostały dwa boiska gdzie mogli oni rozgrywać mecze towarzyskie. Oczywiście w tych zmaganiach nie mogło zabraknąć drużyn reprezentowanych przez Metalowców, czyli Danii i Hiszpanii.

Młodzi zawodnicy nie mieli swojego dnia tym razem. Na boisko wychodzili rozkojarzeni, nie potrafili się skoncentrować na grze oraz nie realizowali przekazywanych im założeń treningowych, bo w takim wymiarze traktowane były te mecze. Do tego przyszło im się mierzyć z bardzo mocnymi przeciwnikami i to dodatkowo deprymowało.

Najlepszym meczem był pojedynek Hiszpania – Dania, gdzie obie drużyny pokazały serce do walki. Młodzi zawodnicy mieli możliwość bardzo dużo pograć, gdyż każdy z zespołów rozegrał po 4 mecze, a nie było żadnych zawodników rezerwowych, więc na boisku trzeba było pozostawić wiele sił.

Z sobotnich gier musimy wyciągnąć wnioski i do rywalizacji w rundzie mistrzowskiej, która już za tydzień przystąpić zdecydowanie odważniej i z większa koncentracją.