Po turnieju Żaków i Skrzatów…

W ostatnią sobotę ferii zimowych 20016 najmłodszym piłkarzom Metalu Tarnów przyszło mierzyć się ze swoimi rówieśnikami w Turnieju o Puchar Prezydenta Tarnowa.

Już o godz. 8.00 grupa z rocznika 2008 zaczęła swoje zmagania. Pomimo tak wczesnej pory chłopcy spisali się na medal i …. Zamiast brązowych medali cała drużyna zdobyła puchar za zajęcie III miejsca w turnieju.

Puchar jak najbardziej zasłużony, bo z turnieju na turniej, z meczu na mecz chłopcy radzą sobie coraz lepiej i pewniej zachowują się na boisku. Widać, że ich praca na treningach wraz z ograniem z różnymi przeciwnikami przynosi efekty.

Po roczniku 2008 do zmagań przystąpili nasi najmłodsi zawodnicy z roczników 2009 i 2010.  Na wypełnionej kibicami hali SP nr 23 w Tarnowie nasi dzielni Metalowcy po wyjściu czuli się nie swojo i byli dość zagubieni. Jednak trema minęła szybko i po kilku minutach stali się równorzędnym przeciwnikiem dla „piłkarskich wyjadaczy z TAPu”. Kolejne mecze mogły już być tylko lepsze w wykonaniu naszych dzielnych maluszków i oni również wspięli się na najniższy stopień podium dorównując swoim starszym kolegom, zajmując również III miejsce w turnieju.

Kolejną grupą metalowców jaka przystąpiła do turnieju był rocznik 2007. Do gry drużyna przystąpiła w bardzo eksperymentalnym składzie, ponieważ chłopcy chcieli spróbować swoich sił na nie co innych pozycjach niż zazwyczaj grają. Etatowy bramkarz próbował swoich sił grając w polu, na bramce pojawiali się nowi bramkarze, a na boisku panowała świetna zabawa. W pierwszym meczu zabrakło zaledwie 30 sekund do zwycięstwa, ale za to ostatni mecz turnieju należał już całkowicie do Metalowców i wygrywając go zajęli oni ostatecznie 7 miejsce.

Bardzo cieszy ogromny progres poczyniony przez zawodników i widać, że na każdym turnieju są oni mocniejszą drużyną i liczą się w lokalnym środowisku piłkarskim.

Rocznik 2008 wystąpił w składzie : Eryk Biesiada, Sylwester Wawrzon, Oskar Skrzypek, Wiktor Porębski, Miłosz Bień, Adrian Dziubak

Rocznik 2009 i 2010 : Mikołaj Turaj, Oskar Merchut, Wojciech Wolański, Szymon Ruciński, Adrian Leśniak, Michał Komendacki, Szymon Kajmowicz, Jakub Jewulski, Mateusz Dziubak

Rocznik 2007 : Mikołaj Michałek, Mikołaj Berkowski, Emil Merchut, Nikodem Gębala, Filip Tryba, Sylwester Wawrzon, Oskar Skrzypek.