Żaki po cennej lekcji

W dniu 24 stycznia 2015 roku drużyna Żaków Szkółki Piłkarskiej KS Metal Tarnów udała się do Skrzyszowa na Turniej o Puchar Wójta Gminy Skrzyszów.

Na pięknej hali sportowej w Skrzyszowie nasze Żaki stawiły się w składzie 6 osobowym, co znaczyło, że przed nimi cały dzień ciężkiej gry bo nikt nie mógł pozwolić sobie na choćby chwilę słabości i zmianę zawodnika z ławki rezerwowych.

Do turnieju drużyna przystąpiła pełna optymizmu jednak jak to zazwyczaj bywa pierwszy mecz, który rozgrywany był o godz. 9:13 służył do rozbudzenia się, a kolejny z meczy był już tym gdzie metalowe Żaki zagrały już z mocą. Niestety potem nastąpiła trzygodzinna przerwa w oczekiwaniu na kolejny mecz tym razem już w ćwierćfinałach. W czasie tej przerwy kontuzji ucha i nogi nabawił się jeden z zawodników, jednak po opatrzeniu przez rodziców zdecydował się brać udział w turnieju do końca.

Pierwszy mecz fazy ćwierćfinałowej znowu był meczem wejścia w turnie, a po nim nastąpił kolejny, gdzie Metalowcy grali już na wysokich obrotach. Mecz ten jednak zakończył się remisem, po którym doszło do udziału w loterii jaką zazwyczaj są rzuty karne. los niestety nie uśmiechnął się do drużyny Metalu i w kolejnym pojedynku przyszło się jej mierzyć o 8 miejsce w turnieju. W trakcie rzutów karnych kontuzji ręki doznał bramkarz i w bramce zastąpił go kontuzjowany wcześniej zawodnik z pola. W tak mocno osłabionym składzie ostatni mecz turnieju naszych dzielnych chłopaków był meczem bardzo wyrównanym, stworzyli oni dużo doskonałych sytuacji, jednak praktycznie grając w czwórkę nie sprostali przeciwnikowi.

Ostatecznie Metal Tarnów zajął 8 miejsce odbierając na zakończenie medale i dyplomy. Wyróżniony został także najlepszy zawodnik drużyny, ale to wyróżnienie było niestety tylko jedno na należało się każdemu zawodnikowi Metalu, bo na skrzyszowskim parkiecie zostawili oni ogromnie dużo potu i swoich metalowych serc.

Drużyna wystąpiła w składzie : Emil Merchut, Mikołaj Berkowski, Filip Tryba, Oskar Skrzypek, Wiktor Porębski, Sylwester Wawrzon.