Budujemy zdrowe społeczeństwo

Ferie prawie na półmetku. Jesteśmy przekonani, iż jest to dobry czas na refleksje w kontekście tego było, ale przede wszystkim tego co przed nami. Jako zawodnicy i przyszli piłkarze musimy sobie zadać pytanie co chcemy robić, by każdego dnia stawać się lepszym nie tylko na boisku, ale w szatni, w domu, w szkole w naszych codziennych relacjach z innymi.

Na dobry początek proponujemy zapoznać się z Piramidą Zdrowego Żywienia (i aktywności!!!) opublikowaną przez Polski Instytut Żywności i Żywienia. Chcemy, by ten wyznacznik stał się drogowskazem dla naszych najmłodszych zawodników przy wsparciu ich zawsze zatroskanych rodziców. Proponujemy, by jako „light motive” przyszłego tygodnia potraktować zamieszczoną Piramidę, a nade wszystko jej interpretację. Jako Trenerzy będziemy dbali by w czasie zajęć umiejętnie się do niej odwoływać. Najważniejsza jednak jest w tym wszystkim rola rodzica, który musi wesprzeć nas swoim autorytetem, uświadamianiem każdego dnia, a nade wszystko dobrym przykładem.

Ufamy, że wspólną siłą jesteśmy w stanie wprowadzić to co dzisiaj się wydaje dobrym sygnałem jako zdrowy nawyk naszych pociech ale i nas samych.

Trenerzy, Rodzice, Zawodnicy do dzieła !!!

Jakub Drwal

nowa_piramida_zdrowego_zywienia