Niewykorzystane okazje się mszczą!

KS Radlna – KS Metal Tarnów 0:3 (0:2)

                                Gromadzki 19’k,Wojcieszek 40′,Morys 74′.

Radlna: Szablowski- Łabędź,Kula,Bajorek,Zając (73′ K. Popiela),- Gruszka,Tyrka,Łaskawski,Niemczura,- Sus (55′ Wawrzon),Bober.

Metal: Bijak- Wójtowicz,Morys (82′ Czernecki),Orłowski,Słowik- Kozioł (46′ Gębala),Jabłoński,Furmański Mateusz (70′ Ślusarski),Gromadzki- Rydlakowski,Wojcieszek (76′ Soćko).

Żółte kartki: Tyrka,Niemczura,Sus – Furmański Mateusz,Rydlakowski,Orłowski.

Sędziował: Łukasz Węglarz (Brzesko).

Widzów: 50.

Tarnowianie odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo nie tracąc przy tym bramki i awansowali na szóste miejsce w tabeli.

Gospodarze powinni objąć prowadzenie już w 6′, ale z bliskiej odległości Łaskawski trafił w ręce Bijaka. Cztery minuty później ten sam zawodnik w pojedynku sam na sam z bramkarzem posłał piłkę tuż obok lewego słupka co się zemściło w 19′ po przewinieniu Susa na Gromadzkim w polu karnym arbiter wskazał na wapno a strzelcem pierwszej bramki został sam poszkodowany. Po 30′ Radlna stworzyła dwie dogodne sytuacje bramkowe,których nie wykorzystali Gruszka ze stałego fragmentu gry uderzając obok bramki oraz Łaskawski w drugim przegranym pojedynku z bramkarzem gości. 40′ Bijak wybił mocną piłkę na 25m drugiej strony boiska,którą przejął Wojcieszek ograł przy tym zawodnika gospodarzy huknął w długi róg bramki Szablowskiego podwyższając wynik meczu. 60′ Jabłoński z 15 uderzył futbolówkę obok prawego słupka bramkarza. Moment później Niemczura stanął przed kapitalną okazją na bramkę mając przed sobą,tylko Bijaka strzelił wprost w jego ręce. 65′ Tyrka z 13m trafia zaledwie w nogi bramkarza Metalu i obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo. 67′ ponownie Niemczura nie zdołał pokonać bardzo dobrze spisującego się Bijaka kopnął piłkę obok prawego słupka. Cztery minuty później Niemczura mając,tylko pustą bramkę przed sobą oddał strzał przy lewym słupku. W 74′ Ślusarski z lewego skrzydła dośrodkował piłkę na pole karne do wbiegającego Morysa,który głową pod poprzeczkę ustalił wynik spotkania.