3. Kolejka KS Metal Tarnów – LKS Niwka

Już w najbliższy weekend trzecią kolejkę spotkań rozpoczną zawodnicy w tarnowskiej A-Klasie, grupie IV. Na sobotę zaplanowano, tylko dwa mecze. Tarnowski KS Metal Tarnów po przegranym meczu w ubiegłym tygodniu z LUKSEM Skrzyszów 3:0 o 18.00 będzie gościć beniaminka rozgrywek LKS Niwka. Przyjezdni ligę nie zaczęli zbyt imponująco przegrywając w Pogórskiej Woli 2:0 i u siebie w potyczce z LKS Ładną 2:4. Podopieczni Jacka Czarnika nie myślą o przegraniu jutrzejszego meczu. Dwa lata temu przy Warsztatowej 2 miejscowi ograli wówczas LKS Niwkę aż 4:0. Dorobek bezpośredni obydwu drużyn to cztery zwycięstwa tarnowian w dorobku bramkowym 12:0.

Godzinę wcześniej w Ołpinach na boisko wybiegną zawodnicy spadkowicza ze Skrzyszowa, którzy ograli w miniony weekend Metal. W ostatnich dziesięciu sezonach oba zespoły spotkały się czterokrotnie . Olszynka wygrała zaledwie raz na boisku przeciwnika 1:2. Dwa spotkania zakończyły się remisem, a jeden porażką 6:2. Bilans 8:5 na korzyść  gości. Gospodarze, również mają na koncie dwa ligowe przegrane mecze w Tarnowie z Metalem 4:0, oraz w Lubaszowej 3:1.

W innych spotkaniach:

KS US Śmigno podejmie Białą Lubaszową. Obie drużyny jak na obecną chwilę wygrały po jednym meczu. W pierwszej kolejce miejscowe  Śmigno uległo mocnemu zespołowi z Gromnika 0:4 i wygrywając w Tuchowie z rezerwami 2:3. Natomiast Biała uległa w mini derbach właśnie z rezerwami 2:1, oraz wygrywając z Olszynką 3:1. W ostatnich sezonach te drużyny zmierzyły się sześciokrotnie. Trzy mecze wygrali zawodnicy ze Śmigna, dwie potyczki zakończyły się zwycięstwem Lubaszowej, oraz padł jeden remis. Bilans 13:6 dla KS US-su.

W niedzielne po południe lider rozgrywek zawita na stadionie w Radlnej. Gospodarze w pierwszej kolejce nie mieli problemów z LKS Szynwałdem pewnie wygrywając 3:1 i w meczu wyjazdowym Tarnowie z tamtejsza Iskrą 2:4. Radlna jest bez przegranej już 450 minut. Goście w dwóch spotkaniach trafili już dziesięć bramek i lider strzelców Słota strzelił połowę goli trzy w wygranym meczu wyjazdowym w Śmignie 0:4 i dwie z LKS Koszyce Wielkie 6:1. W ostatnich dziesięciu spotkaniach między sobą siedmiokrotnie wygrywała KS Radlna i trzy razy GLKS Gromnik. Bilans bramkowy 23:13 dla Radlnej.

Pogoria Pogórska Wola zmierzy się z Iskrą Tarnów. Gospodarze niedzielnego spotkania zgromadzili na swoim koncie 4pkt. wygrywając z LKS Niwką 2:0 i remisując w Szynwałdzie 2:2. Iskra zaledwie zremisowała 3:3 w Koszycach Wielkich 3:3 i przegrywając z KS Radlną 2:4. W ostatnich dziesięciu potyczkach Pogoria wygrała trzy swoje pojedynki-trzy na korzyść Radlnej. Cztery spotkania kończyły się remisowo. Bilans 10:10

LKS Ładna zmierzy się z LKS Szynwałd. Miejscowi do tej pory zwyciężyli dwa pierwsze mecze z LUKSEM Skrzyszów 2:0, oraz w meczu wyjazdowym w Niwce 2:4. LKS Szynwałd zdobył zaledwie punkt z Pogórską Wolą 2:2 przegrywając swoje pierwsze spotkanie w Radlnej 3:1. Faworytem jest gospodarz, który w dwóch meczach ostatnich z Szynwałdem strzelił osiem bramek tracąc cztery.

Na koniec LKS Koszyce Wielkie zmierzą się z rezerwami Tuchovii. Po dwóch porażkach liczymy na przełom…

 

Opracował Grzegorz Gromadzki